V den oslavy Slovanských věrozvěstů, se v centru Olomouce hledal poklad

středa 8.7.2015

Necelá desítka týmů změřila své znalosti a schopnosti ve vedru, kterému by stěží odolal velbloud. Své síly porovnaly v tématech, která nejsou pro dnešní rychlou dobu až tak cool - orientace, umění, etiketa, historie, logika a další.

Jednoduše všestranné znalosti a rozhled. Celá soutěž byla inspirovaná osobností v tomto pohledu nejgloriovanější, Leonardem Da Vincim, jehož jméno je i v názvu celé soutěže - Leonardo hledá poklad.

Týmy účastníků se lišily již od pohledu. Největší devítičlenný tým Dehydratovaný myši složen z obou pohlaví ve věku od 19 do 30 let, až po nejmladší, vítězný, tým Tři bratři sestaven ze tří sester ve věku 10, 10 a 20 let, které se obdivuhodně popraly nejen se všemi otázkami a počasím, nýbrž i s 6,5 kilometrů dlouhou trasou vedenou skrz spolupořadatelské instituce (barokní prachárna, Galerie Šantovka, Flora Olomouc, sv. Mořic, Muzeum umění Olomouc, Arcibiskupský palác, Arcidiecézní muzeum Olomouc a Pevnost poznání), které dodaly pro vítěze ceny v hodnotě 15000 Kč s hlavní cenou - plavbou historickou Olomoucí od společností Peřej tours s.r.o.

Kulturní Morava z. s.
Dolní Újezd 155, 751 23
IČ: 030 77 373

Další naše weby jsou Leonardo hledá poklad
a web akce Dobývání Moravské brány.