Cimballica - Lipník nad Bečvou

Cimballica se po velkém úspěchu po roce vrací do Lipníku nad Bečvou. Kulturní dům Echo rozezní impozantní skloubení vážné hudby, folkloru a filmové hudby.

14.4.2015 / Lipník nad Bečvou

Facebook

Cimballica se vrací do Lipníku nad Bečvou. Přiveze sebou 6 umělců a světové turné.

Vstupenky na toto představení je možné zakoupit v předprodeji v kanceláři SVČ nebo online na našem webu (odkaz výše). V předprodeji je k dispozici vstupenka za sníženou cenu základního vstupného 169 Kč nebo pro studenty a seniory za 129 Kč. Vstupenek je omezené množství. V případě se budou dáti koupit vstupenky na místě v Echu za cenu 199 Kč.

Skupina Cimballica

Hudební seskupení Cimballica bylo založeno v roce 2010 houslistou Filipem Prechtlem, kdy oslovil pětici hudebníků z Brna. Filip Prechtl je vedoucím kapely a také autorem všech aranží. Jeho hlavním záměrem bylo spojit žánr populární a filmové hudby a takto pro posluchače vytvořit nový hudební zážitek, který nadchne a pobaví. Cimballica přináší originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace, nový image a netradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby. I obsazení tělesa je lehce nadstandartní a spíše připomíná malý orchestr. Klasické uspořádání cimbálové muziky je dále rozšířeno o violoncello.

Repertoár kapely je velice obsáhlý a Cimballica se rozhodně nebrání ani čistě folklorním melodiím, které byly hlavním repertoárem v době jejího vzniku. Nicméně posluchači se mohou především těšit na melodie ovlivněné filmovými skladateli Hansem Zimmerem, Jamesem Hornerem, Ennio Morriconem nebo kapelou Metallica a finskou cellovou formací Apocalyptica. Dále má Cimballica v repertoáru System Of A Down, Sting, Leonard Cohen, Bryan Adams a mnoho dalších…

Od doby vzniku podnikla Cimballica několik zahraničních koncertů, za zmínku zejména stojí vystoupení na prestižním festivalu vážné hudby v Grazu v roce 2011. Skupina měla též několik vystoupení v zahraničí, mimo jiné ve Velké Británii a pravidelně vystupovala ve Vídni, kde navázala úzkou spolupráci s vídeňskou radnicí a takto usiluje o propagaci české hudby v Rakousku. V neposlední řadě také stojí za zmínku účast v polské televizní soutěži Polsko má talent v roce 2011.

V roce 2012 se Cimballica zúčastnila televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde se s velkým úspěchem probojovala do Velkého třesku.

V roce 2013 Cimballica vystupovala na mnoha festivalech jako Slavnosti města Mikulova, Litovelské slavnosti, kde na pódiu vystřídala kapelu Argema a Petra Nagy, a dělala předskokana Skupině Kryštof, Walda Gang a dalším…

Dále Cimballica absolvovala mnoho koncertů po České Republice: Třešť, Drnovice, koncert pro prezidenta Václava a Lívii Klausovou, koncert na zámku ve Vlašimi, koncertní turné v Chorvatsku, Vánoční trhy - výstaviště Brno 2013 a další…

Současná sestava skupiny Cimballica je následující:

  • Filip Prechtl - housle
  • Linda Finsterlová - housle
  • Alena Řeháková - housle
  • Jaroslav Vlasák - viola
  • Alena Tokarová - violoncello
  • Barbora Jagošová - cimbál
  • Miroslav Tomeček - kontrabas
  • Marek Osička - Kontrabas